Steve Wynn, Wynn Resorts tartışılan cinsel iddiaları yürütüyor

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #350
  admin
  Anahtar yönetici

  Düşen kumarhane simgesi Steve Wynn, cinsel taciz iddialarını Wynn Resorts’un bazı yöneticileriyle tartıştı ve şirketin Massachusetts casino projesi için sorunlara yol açabileceğini söyledi.

  Nevada Clark İlçe Bölge Mahkemesi Yargıcı Elizabeth Gonzalez, 12 Aralık’ta Massachusetts Oyun Komisyonu’nun (MGC), Wynn Resorts’un Steve Wynn’in cinsel taciz iddiaları hakkındaki haberini yayınlayıp yayınlamadığı konusunda bir açıklama yapmayacağını açıkladı. kumarhane lisansı.

  Pazartesi günü Gonzalez, Steve’in VK’nın savunularak savunduğu ve MGC’nin savunduğu, avukat-müvekkil ayrıcalığıyla korunuyor olduğu yönündeki iddialarına dayanarak, Steve’in raporun yayınlanmasına karşı geçici bir sınırlama kararı almasını sağladı.

  Çarşamba günü, Boston Herald geçtiğimiz hafta Nevada mahkemesine yaptığı belgelerin Steve’i “şirketin çıkarlarının korunmasını sağlamak için belirli [Wynn] bireylerle bu konular hakkında konuştuğunu” hatırladığını söyledi. Açıklama, Wynn araştırmacılarına İçsel soruşturmanın bir parçası, iddiaları henüz kamuoyuna açıklanmadı.

  Steve, iddiaları görüştüğü kişilerin iki eski Wynn yöneticisi, John Moran ve “muhtemelen” Linda Chen’i içerdiğini söyledi. Her iki yönetici de 2012 yılında Wynn’in yönetim kurulundan ayrıldı – şirketin Massachusetts uygunluk duruşmasından bir yıl önce. Chen şu anda Wynn’in Macau’daki kumarhane operasyonlarının baş işletme yetkilisi olarak hizmet vermektedir.

  Steve’in bu icraatlarla tartıştığını iddia ettiği olay, 2005 yılında 7,5 milyon dolarlık bir finans anlaşması alan eski bir Wynn Las Vegas manikürcüsü tarafından yapılan iddiaları içeriyordu. MGC, şirketin uygunluk araştırması geçirdiğinde bu anlaşmanın Wynn yöneticileri tarafından kasıtlı olarak saklandığından şüpheleniyor. .

  Ocak ayında, MGC’nin Araştırma ve Uygulama Bürosu müdürü, Wynn yetkilisinin uygunluk sürecinde yerleşimden söz etmediğini ve “bu anlaşmanın kanıtlarını kamu alanından korumak için adımlar atıldığını” belirtti.

  Mahkeme belgeleri ayrıca Steve’in eski şirkete yaptığı açıklamada, şirkette “benim görev sürem boyunca birden fazla rıza ilişkisi” olduğunu kabul etmesine rağmen, “mutabakat değil” herhangi bir ilişki olduğunu reddetti.

  MGC raporu, Wynn’in gönüllü olarak yanlış yönlendirilen düzenleyicileri çalıştırdığını gösteriyorsa, şirketin geliştirdiği $ 2.4b Encore Boston Harbor projesini işletme yeteneği tehlikeye girebilir. Projenin önümüzdeki yaz açılması planlanıyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.