Makao’nun görev dışı kumarhane personeli yasakladı

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #347
  admin
  Anahtar yönetici

  Macau, çalışanların saatte olmadıkları zamanlarda casinoları ziyaret etmelerini engelleyecek bir yasayı uygulamayı düşünüyor. Bu, başka ülkelerde görülene benzer bir hareket. Bununla birlikte, hala neleri çözemedikleri, yasağı uygulamak için kontrollerin nasıl en iyi şekilde kurulacağıdır. En son seçenek daha önce önerilmiş olan yüz tanıma yerine personel üzerinde rastgele kontroller yapmak olacaktır.

  Milletvekilleri, kumarhane personeline rastgele kontroller yapmak için özel bir müfettiş istihdam etme olasılığını tartışıyorlar. Karar, yasağı ve uygulanmasını görüşmek üzere toplanan Makao Daimi Komitesinin toplantısı sonrasında geldi.

  Müfettiş veya müfettişler, Kumarhaneleri düzenleyen kurum olan Kumar Denetim ve Koordinasyon Bürosu (Portekizce kısaltması için DICJ) tarafından atanacak ve şehir genelinde kumarhanelerde rastgele kontroller yürütmekten sorumlu olacaktı. Bireyin, yasağı ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir çalışan hakkında, eğer yürürlüğe konulduğu ve ne zaman yürürlüğe konulduğu konusunda bir rapor sunması istenecektir.

  Yerel medya kuruluşlarıyla konuşan Birinci Daimi Komite Başkanı Ho Ion Sang, üçüncü taraf raporlarının da kabul edileceğini belirtti. Bireylerin ipucu vermesine olanak tanıyan 24 saat telefon hattının yanı sıra, kumarhane personelini yasaklama hakkında eğitmek için kampanya materyalinin dağıtımı ve bunu uygulamak için uygulanan tedbirler olabileceğini belirtti.

  Yasağın bu Aralık ayında şehrin Yasama Meclisi tarafından değerlendirilmesi bekleniyor. Onaylanması halinde, Macau genelinde yaklaşık 54.000 kumarhane işçisini kapsayacak ve bunların aşırı oynamadan kumar oynamalarına engel olacak şekilde tasarlandı. Yasak, kat çalışanları, kasiyerler, yiyecek ve içecek personeli, halkla ilişkiler çalışanları ve güvenlik ve temizlik personelini kapsamaktadır. Ayrıca junket operatörleri tarafından istihdam edilen 8.000 kişi içerebilir.

  Junket çalışanlarının dahil edilmesi durumunda 54.000 veya 62.000, çok büyük bir sayıdır. Sadece tek bir müfettiş istihdam edilirse, programın etkili olması ihtimali, Power Ball çekilişinin kazanma şansından daha düşüktür. Programın amacı – çalışanların kumar bağımlılarına dönüşmemesine yardımcı olmak için – asil olanıdır, programın tasarımı pratik değildir ve hedefe ulaşamayacaktır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.