Genting Malezya için VIP vergisi artışı% 20 olarak gerçekleşti

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #348
  admin
  Anahtar yönetici

  Önümüzdeki yıl başlayarak Genting Malezya’nın yükselmesi için belirlenen vergilerle birlikte, finansal araştırma firması UOB Kay Hian Research, VIP operasyonlarındaki verginin cari% 10 oranından% 20’ye kadar çıkacağını tahmin ediyor.

  Bu, kumarhanenin 2019’dan sonraki brüt oyun geliri için açıklanan orana benzer% 35 oranından önemli ölçüde daha küçüktür.

  Asya Oyuncusu, UOB Kay Hian tarafından yayınlanan notta şöyle demiştir: “Oyun vergisi artışından kaynaklanan olumsuz etkinin oldukça fiyatlandırıldığı ve başlangıçta beklenen VIP oyun vergisinin hoş bir sürpriz olarak sunulduğu göz önünde bulundurulduğunda Yatırımcılar şimdi Genting Group’un 2019’daki katalizörlerine yeniden odaklanabiliyor. ”

  Bu ayın başlarında Maliye Maliye Bakanı Lim Guan Eng gelir vergisi artışını% 25’ten% 35’e, Genting Malezya’nın yıllık lisans ücretinin 120 milyon MYR (28.7 milyon $) ila 150 milyon MYR (35.9 milyon $) seviyesine yükseldiğini açıkladı. O zamandan bu yana kayda geçmekte olan hisse başına düşen hisse başına 4,5 MYR (1,08 dolar) olan MYR3,6’dan (0,86 $) yaklaşık% 20 düştü.

  Genting Malezya’nın Highlands kumarhanesi, sektörün ciddi şekilde kısıtlandığı Malezya’daki tek fiziksel kumarhanedir.

  UOB Kay Hian, kanal kontrollerine dayalı analizini yaptı ve Genting Group’un VIP segmenti için başlangıçta% 10 ile% 20 arasında bir artış öngördüğünü belirtti.

  Genting Malezya, ücret ve oran artış duyurularında, “ek vergilerin tam etkilerini değerlendirdiğini ve pazarlama harcamalarının ve maliyet yapısının gözden geçirilmesini de içeren uygun bir sonraki faaliyet sürecini ele alacağını” belirterek; Vergi artar. ”O zamandan beri özel bir değişiklik açıklanmadı.

  Geçtiğimiz ay, hem Maybank Kim Eng Araştırması hem de Nomura International, o sırada belirlenmemiş olan artışların, şirketin mali durumu ve beklentileri göz önüne alındığında Genting Malezya’yı ciddi bir şekilde etkilemeyeceğini söyledi.

  Bu yılın ikinci çeyreği için şirket, geçtiğimiz yılın aynı döneminde bildirilen 174 milyon MYR (42,1 milyon $) tutarından 117.8 milyon MYR (91,6 milyon $) kar bildirdi.

  Gelir, yıllık% 5.7 artışla 41 milyar MYR (586 milyon $) oldu. Bunun yaklaşık 1.59 milyar MYR’si (385 milyon $) ülkedeki boş zaman ve misafirperverlik işlerinden geldi.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.